Kariyer, İş bulmanın en kolay yolu, www.kariyerzirvesi.com
 
kariyer-logo
İŞ ALANLARI
ŞEHİR   
ANAHTAR KELİME
DEPARTMAN
SEKTÖR

Ana Sayfa - Tüm İlanlar - HUMAN KAPİTAL İNSAN KAYNAKLARI VE DAN.HİZ.LTD.ŞTİ Firması İş İlanları      
İlan Ayrıntısı

HUMAN KAPİTAL İNSAN KAYNAKLARI VE DAN.HİZ.LTD.ŞTİ

 ÜRETİM HATLARI PLANLAMA UZMANI
(20171023UHP)
İlan Tarihi Şehir Ülke Personel Sayısı
23.12.2017 01:02:00 Tekirdağ , Kırklareli , Ankara , Bursa, / Türkiye 1

 
ARANAN NİTELİKLER

 

Uluslar arası alanda ilaç sektöründe faaliyet gösteren,% 100 yabancı sermayeli kurumsal müşteri firmamızın fabrikasında Endüstriyel Metotlar bölümünde çalışacak‘ÜRETİM HATLARI PLANLAMA UZMANI‘’ aranmaktadır.

 • Üniversitelerin Kimya, Kimya Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği veya Mühendislik Fakültelerinden mezundur.
 • En az orta derecede İngilizce bilen
 • MS Office uygulamalarını kullanabilen
 • SAP PP Modülüne hakim olmak
 • En az 2 yıl üretim veya üretim planlama alanında deneyimli olmak.
 • İlaç, kozmetik, gıda sektörlerinden birinde kapasite planlama, hat dengeleme, üretimde dar boğazların çözülmesi, zaman ve metot çalışmalarında yetkin olmak   
 • Pozisyondan Beklentiler: Üretilen ürünlerin, üretim planı/programı ve müşteri taleplerini istenilen zaman ve miktarda karşılayacak şekilde hat planlamasını yapmak, sistemsel proses siparişlerini oluşturmak,  planlanan üretim ile gerçekleşen üretimin uygunluğunu kontrol etmek ve üretim bölümlerinin verimli çalışmasına katkıda bulunmaktan sorumludur.
 • İletişim, yönetsel, planlama ve kurumsal; problem çözme,  müzakere ve sunum yeteneklerine sahip,
 • Askerlik görevini tamamlamış olmak (erkek adaylar için)
 • Tüm adayların TEKİRDAĞ bölgesinde ikamet etmesi  veya edebilecek durumda olması gerekmektedir.

Başvurular gizli olarak yürütülecek ve geri bildirimde bulunulacaktır. 

 
 İŞ TANIMI


 
 1.  Üretim hat planlarını mevcut mevut üretim kapasitesi ve üretim kaynaklarını en verimli şekilde kullanmak için gerekli çalışmaları yapmak 
 2. Aylık bazda açılan üretim planlarını öncelik sırasına göre üretim hat ve kapasite planlarının yapılması,  .
 3. Makine, teçhizat ve kaynakların yeterliliğini inceler
 4. Günlük, haftalık, aylık gerçekleşen üretimleri takip eder, planlanan üretimle gerçekleşen üretimi karşılaştırarak ortaya çıkan sapma ve nedenlerini analiz ederek oluşabilecek dar boğazlara çözümler üretmek
 5. Planlanan üretim için malzeme kullanılabilirlik kontrolü yapar
 6. Makine/hat kapasitelerini belirlemek/arttırmak, makine duruş zamanlarını azaltmak, üretim dar boğazlarını gidermek için önerilerde bulunur, yapılan çalışmalara katılır.
 7. Verimlilik ve süreç geliştirme projelerine katılır.
 8. Fason firmalardan gelen aylık üretim önerilerini değerlendirerek, gereksinimlerini tespit eder, hammadde ve ambalaj malzemesi tedarik planlarıyla ilgili bilgileri alarak Üretim Hatları Planlama Sorumlu Uzmanı’na raporlar.
 9. Malzemelerin hazırlanan hat planına uygunluğu konusunda Kalite Denetim  Müdürlüğü ile görüşerek, üretim için gerekli malzemelerin kalite denetim analiz programları ve sonuçları hakkında bilgi alır, malzemelerin hazırlanan hat planına uygun analizlerinin yapılması için işbirliği yapar.
 10. Malzemelerin fabrika stoklarındaki statülerinin değişimi (limit dışı durumlar, karantinadan tahditsiz stoka transfer vb.) için Kalite Güvence Müdürlüğü ile iletişim kurar.
 11. Çekilen proses siparişlerinin hazırlanan hat planına uygun tartımının/hazırlığının gerçekleşmesi için Tartım Odaları ve Depolar Şefliği ile iletişim kurar.
 12. Onaylanan yıllık satış planı ve dış satım/lisansör/fason müşteri taleplerine göre kapasite yeterliliği ile ilgili çalışmalar yapar. Makina, techizat ve kaynakların yeterliliğini kontrol eder.
 13. Hat planlama ile ilgili verileri güncel ve doğru olarak bilgisayara girer.
 14. Üretim Bölümlerinin hazırladığı Makine Çalışma Analiz Raporlarını inceler, makine/hat kapasitelerini belirlemek/arttırmak, makine duruş zamanlarını azaltmak, üretim dar boğazlarını gidermek için önerilerde bulunur, yapılan çalışmalara katılır.
 15. Üretim maliyetlerini düşürmek ve karlılığı arttırmak amacıyla üretimde yapılacak iş etüdü, metod etüdü, iş ve metod basitleştirme, geliştirme, değer analizi ve fire analizi çalışmalarına katılır.
 16. Hat planlaması konusunda Üretim Bölümleri ile sürekli iletişim kurar, bilgi alışverişinde bulunur ve işbirliği yapar
 17. Üretim Planlama Bölümü ile üretim programları, müşteri talepleri, üretim gerçekleşmeleri konularında işbirliği yapar.
 18. Sözleşmeli Satışlar Müdürlüğü ile fason ve dış satım üretim talepleri konusunda işbirliği yapar. Sözleşmeli Satışlar ile üretim arasında koordinasyonu sağlar.
 19. Hat planlaması ile ilgili konularda ilgili bölümlerle koordineli çalışır.
 20. Bölüm bütçesi hedeflerine ulaşılması için öneriler geliştirir.Bu hedeflere ulaşılması için projeler üretir ve bu projeleri uygulamaya koyar. 

Human Kapital Türkiye İş Kurumu'nun 22.06.2010 tarih ve 228 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir. İş arayanlardan ücret alınması yasaktır.

Daha önce www.kariyerzirvesi.com  da oluşturulmuş bir Cv´niz varsa Kullanıcı Adı ve Şifrenizle ilana başvuruda bulunabilirsiniz.

Henüz Üye olmadıysanız Üyelik için  Tıklayın

 BU İLANI ARKADAŞINA GÖNDER

BU İLANA BAŞVURU YAPIN

Kullanıcı Adı:  

Parola:   

Evet  Hayır

 

 


Hakkımızda | Bie Ulaşın | Gizlilik Prensibi | Kullanım Şartları

 

e-posta : cengiz@humankapital.com.tr          Copyright © 2005 kariyerzirvesi.com 


www.kariyerzirvesi.com insan kaynakları HUMAN KAPİTAL İnsan Kaynakları ve Dan.Hizmetleri San.Tic.Ltd.Şti; Türkiye İş Kurumu'nun 08.06.2016 tarih 228 numaralı izin belgesi ile faaliyet gösteren özel istihdam bürosudur. 4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu kanunu gereğince, iş arayanlardan her ne ad altında olursa olsun menfaat temin edilemez. İş arayanlardan ücret alınması yasaktır.
Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü: Yavuz Mah. Hükümet Cad. No:173 Köprübaşı Mevki TEKİRDAĞ. 0 282) 260 20 26 -42
İşkur İstanbul Büyükçekmece Hizmet Merkezi:Fatih Mah. Kalyon Sok. No:5 Büyükçekmece/İSTANBUL:(0 212) 883 80 45-47