HUMAN KAPİTAL İNSAN KAYNAKLARI VE DAN.HİZ.LTD.ŞTİ

İş Yeri Hekimi

Sürekli / Tam Zamanlı
Referans Numarası : 1981-256-2020
(İşe Alınacak Kişi Sayısı : 1)

Türkiye - Çerkezköy, Çorlu

Pozisyon Seviyesi :Orta Düzey Yönetici

İş Alanı : Çevre-Sağlık-Güvenlik, Sağlık

Genel Nitelikler ve İş Tanımı

Üretim sektöründe faaliyet gösteren, kurumsal müşteri firmamızın fabrikasında Full time istihdam edilmek üzere  ‘’İŞYERİ HEKİMİ‘’ aranmaktadır.

 • Üniversitelerin Tıp Fakültelerinin tercihen Genel Cerrahi, İç Hastalıkları veya Aile Hekimliği alanında deneyimli Uzman Hekim aranmaktadır. 
 • Tercihen orta derecede İngilizce bilen
 • ÇSGB tarafından verilen İşyeri Hekimliği sertifikasına sahip olmak
 • MS Office ve Outlook programlarını kullanabilen, (Tercihen E-reçete vb. uygulamaları daha önce kullanmış)
 • Üretim firmalarında en az 2 yıl fabrika deneyimi olmak
 • Pozisyondan Beklentiler: 6331 sayılı kanun ve ilgili yönetmelikler tarafından işyeri hekiminden beklenen görev ve sorumlulukların yerine getirilmesi. İş sağlığı ve güvenliği konularında bilgili, bu doğrultudaki tüm uygulamaları gerçekleştirebilen ve saha uygulamalarında aktif görev yapacak.
 • İş takibi, dokümantasyon, raporlama ve arşivleme becerilerine sahip, iş disiplini kurallarına uygun çalışabilecek ve ekip çalışmasına yatkın, insan ilişkilerinde başarılı, güler yüzlü, hızlı ve doğru karar verme yetisine sahip, problem çözme ve sonuç odaklı. 
Tüm adayların Tekirdağ bölgesinde ikamet etmesi veya edebilecek durumda olması gerekmektedir.
 
İŞ TANIMI:
 
1.    İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yapılan çalışmaların ilgili yasal düzenlemelere ve genel iş sağlığı kurallarına uygun olarak sürdürülmesini sağlamak için işverene rehberlik yapmak; iş sağlığı ve güvenliği yönünden risk değerlendirme çalışmalarına katılmak; alınması gereken sağlık ve güvenlik önlemleri konusunda önerilerde bulunmak.
2.    İşyerinde meydana gelen iş kazası ve meslek hastalıklarının nedenlerinin araştırılması ve tekrarlanmaması için alınacak önlemler konusunda çalışmalar yaparak işverene önerilerde bulunmak.
3.    Çalışanların işe giriş muayenesi, periyodik muayeneler ve tetkikler ilgili olarak bilgilendirmek; periyodik muayene ve tetkikleri planlamak ve uygulamak
4.    Özel politika gerektiren gruplar, meslek hastalığı tanısı veya ön tanısı alanlar, kronik hastalığı, madde bağımlılığı, birden fazla iş kazası geçirmiş olanlar gibi çalışanların, uygun işe yerleştirilmeleri için gerekli sağlık muayenelerini yaparak rapor düzenlemek, meslek hastalığı tanısı veya ön tanısı almış çalışanın olması durumunda kişinin çalıştığı ortamdaki diğer çalışanların sağlık muayenelerini tekrarlamak.
5.    Sağlık sorunları nedeniyle işe devamsızlık durumları ile işyerinde olabilecek sağlık tehlikeleri arasında bir ilişkinin olup olmadığını tespit etmek, gerektiğinde çalışma ortamı ile ilgili ölçümler yapılmasını planlayarak işverenin onayına sunmak ve alınan sonuçların çalışanların sağlığı yönünden değerlendirmesini yapmak.
6.    Bulaşıcı hastalıkların kontrolü için yayılmayı önleme ve bağışıklama çalışmalarının yanı sıra gerekli hijyen eğitimlerini vermek, gerekli muayene ve tetkiklerinin yapılmasını sağlamak.
7.    Kantin, yemekhane, yatakhane, kreş ve emzirme odaları ile soyunma odaları, duş ve tuvaletler dahil olmak üzere işyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarını sürekli izleyip denetleyerek, çalışanlara yürütülen işin gerektirdiği beslenme ihtiyacının ve uygun içme suyunun sağlanması konularında tavsiyelerde bulunmak.
8.    İlk yardım dolaplarını kontrol etmek; gerekli ilk yardım malzemesinin eksiksiz ve raf ömrüne uygun olarak bulundurulmasını sağlamak.
9.    İş sağlığı ve güvenliği çalışmaları ve sağlık gözetimi sonuçlarının kaydedildiği yıllık değerlendirme raporunu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ile işbirliği halinde, ilgili yasal düzenlemelerde öngörülen örneğine uygun olarak hazırlamak.
10.Bakanlıkça belirlenecek iş sağlığı ve güvenliğini ilgilendiren konularla ilgili bilgileri, İSG KATİP (İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı) üzerinden İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne bildirmek.
 
Başvurular gizli olarak yürütülecek ve geri bildirimde bulunulacaktır.
 
HUMAN KAPİTAL Türkiye İş Kurumu'nun 28.06.2019 tarih 228 numaralı izin belgesi ile faaliyet gösteren özel istihdam bürosudurİş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Aday Kriterleri

 • İlan Tarihi: 13.09.2020  
 • Eğitim Seviyesi: Lisans Mezun, Yüksek Lisans Mezun  
 • Yaşadığı Şehir: İstanbul (Avrupa), Tekirdağ ,
 • Tecrübe Yılı: 3-15 Yıl
 • Ehliyet: B
 • Yabancı dil ve seviyesi: İngilizce - ( Seviye: Orta)
 • Askerlik Durumu: Yapıldı
 • Firmanın Tercih Ettiği Sektörler : Gıda Ekipmanları, Kozmetik, İlaç Üretim  ve Satışı, ÜRETİM / ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER

BAŞVUR

GÜN

833

1-100