BAŞVUR

36 GÜN

1834

1-100

HUMAN KAPİTAL İNSAN KAYNAKLARI VE DAN.HİZ.LTD.ŞTİ

Kalite Güvence Müdür Yardımcısı

Sürekli / Tam Zamanlı
Referans Numarası : 1981-346-2021
İşe Alınacak Kişi Sayısı : 1

Türkiye - İstanbul (Avrupa), Tekirdağ , Lüleburgaz

Pozisyon Seviyesi : :Orta Düzey Yönetici

İş Alanı : : Kalite, Üretim / İmalat

Genel Nitelikler ve İş Tanımı :

İlaç sektöründe faaliyet gösteren, kurumsal müşteri firmamızın fabrikasında istihdam edilmek üzere KALİTE GÜVENCE MÜDÜR YARDIMCISI aranmaktadır.

 • Üniversitelerin Kimya Mühendisliği, Kimya, Eczacılık veya İlgili bölümlerinden mezun olmak
 • MS Word ve Excel programlarını iyi düzeyde kullanabilen, ERP deneyimi olan, tercihen SAP bilen
 • İlaç sektörü Kalite güvence alanında en az 10 yıl deneyimli ve yönetsel deneyime sahip olmak
 • Euro GMP ve TİTCK İİU gerekliliklerine, referans alınan diğer uluslararası ve ulusal standartlara hakim olmak
 • Kalite sistemlerinin yönetimi, dokümantasyon, değişiklik kontrol, sapma yönetimi, validasyon, kalibrasyon, kalifikasyon, müşteri şikayetleri, tedarikçi yönetim süreçlerinde yetkin
 • Yönetsel yetkinliğe sahip, ilişkilerin yönetimden deneyimli, analitik, iş konusunda takipçi, raporlama yönü güçlü olmak  
 • Askerlik görevini tamamlamış olmak (erkek adaylar için)
 
Tüm adayların Çorlu-Çerkezköy-Süleymanpaşa-Kapaklı-Silivri-Büyükçekmece-Beylikdüzü-Esenyurt veya Avcılar bölgesinde ikamet etmesi veya edebilecek durumda olması gerekmektedir.
 
İş Tanımı:
 
1.    Müşteri firmada İlaç’ ınfarmasötik kalite sistemini yönlendiren yasal düzenlemeleri, Euro GMP,TİTCK İİUvereferans alınan diğer uluslararası ve ulusal standartları, kılavuzları ve bunlardaki güncellemeleri yakından izlemek; sistemin bu gerekliliklere uyumunu sağlamak.
2.    Müşteri kalitepolitikasınınve hedeflerininoluşturulmasındavegeliştirilmesindeaktif görev almak,üst yönetime yardımcı olmak.
3.    İlgiliyasal düzenlemelere ve referans standartlara göre kalite yönetim sistemini planlamak, sistemöğelerini belirlemek; gerekli iş bölümü ve iş programını hazırlayarak Kalite Güvence Müdürü’ nün onayına sunmak.
4.    Onaylanan plan ve programlar uyarınca farmasötik kalite sisteminin dokümantasyonu için yürütülecek çalışmaları koordine etmek; kalite el kitabı, prosedürler, standart çalışma talimatları, formlar ve gerekli diğer kılavuz ve uygulama dokümanlarının hazırlanmasına yardımcı olmak, yol göstermek; gerekli hallerde bu çalışmaları bizzat yürütmek.
5.    Onaylanmış kalite el kitabı, prosedürler, standart çalışma talimatları ve diğer kalite sistem dokümanlarının yayımlanması, dağıtımı ve yürürlüğe sokulması ile ilgili işlemleri yürütmek.
6.    Kalite sisteminin ilgili tüm şirket personeli tarafından tam ve doğru anlaşılması, amaca uygun ve etkin bir şekilde uygulanması için gerekli eğitim ve yönlendirmeleri yapmak, yardımcı olmak.
7.    Kalite bilincinin yerleşmesi, toplam kalite anlayışının yaygınlaşarak kurum kültürünün vazgeçilmez bir unsuru olarak benimsenmesi ve uygulamaların bu anlayışla sürdürülmesi için şirket personelinin eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesinde görev almak; bu ihtiyaçların iç ve dış kaynaklardan karşılanması için eğitim plan ve programları hazırlamak; Kalite Güvence Müdürü’ nün onayına sunmak.
8.    Validasyon ana planını hazırlatmak; Kalite Güvence departmanı sorumluluğundaki validasyon, kalifikasyon ve kalibrasyon işlemlerinin zamanında, doğru ve eksiksiz yapılmasını, gerekli kayıtların tutulmasını sağlamak; başka birimlerin sorumluluğunda yapılması öngörülen validasyon, kalifikasyon ve kalibrasyon işlemlerini takip etmek; gerekli hatırlatma ve yönlendirmeleri yapmak, yardımcı olmak.
9.    Ürün ana dosyasının, üretim yeri ana dosyasının, üretim protokollerinin hazırlanmasına yardımcı olmak.
10.Her bir tıbbi ürün serisi için farmasötik kalite sistemi gereklerinin eksiksiz ve doğru olarak yerine getirilmesini takip etmek, sonuçları değerlendirmek; buna göre kabul, serbest bırakma, red veya imha kararının kesinleştirilmesini sağlamak.
11.Seri kayıt dosyalarının oluşturulmasını, sağlamak; ilgili personeli bu konuda eğitmek.
12.Çevre, ürün ve hijyen kontrolü uygunsuzluklarını incelemek; düzeltici ve önleyici faaliyetlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olmak.
13.Düzeltici, önleyici ya da geliştirici faaliyetlerde aktif görev almak; bu amaçla kurulacak komite ya benzeri çalışmalara katılmak.
14.Yapılan değişiklik ve geliştirmelerin onayını almak; ilgili aksiyonların gerçekleştirilmesini sağlamak,
15.Müşteri şikâyetlerini değerlendirmek; müşteri memnuniyetini artırmak ; müşteri şikayetlerini azaltmak için sistemde ve uygulamalarda yapılması gereken değişiklik ve geliştirmeleri belirlemek,
16.Kalite sistem denetimlerini organize etmek, bu denetimlerde görev almak; bulguların raporlanmasını sağlamak,
17.Yıllık ürün değerlendirmelerinin yapılmasını sağlamak,
18.Sürekli iyileştirme projelerinde yer almak, fikir ve öneri sunmak, proje hazırlamak,
19.Global ve lokal güncel yaklaşımları takip ederek belirlenen periyodda stratejik planın gözden geçirilmesi ve revize edilmesini sağlamak.
20.Stratejik planın üst yönetime ve ilgili bölümlere yayınlanmasından sorumlu olmak.
 
Başvurular gizlilik içinde yürütülecek ve geribildirimde bulunulacaktır. 
HUMAN KAPİTAL Türkiye İş Kurumu'nun 28.06.2019 tarih 228 numaralı izin belgesi ile faaliyet gösteren özel istihdam bürosudur. İş arayanlardan ücret alınması yasaktır.

Aday Kriterleri

 • İlan Tarihi : 10.04.2021  
 • Eğitim Seviyesi: Lisans Mezun, Yüksek Lisans Öğrenci, Yüksek Lisans Mezun, Doktora Öğrenci, Doktora Mezun  
 • Yaşadığı Şehir: Ankara , Düzce , İstanbul (Avrupa), Kocaeli, Tekirdağ , İstanbul (Asya),
 • Çalıştığı Sektörler: İLAÇ SANAYİ, İlaç Üretim  ve Satışı
 • Tecrübe Yılı: 10-25 Yıl
 • Ehliyet: B
 • Yabancı dil ve seviyesi: İngilizce - ( Seviye : Orta)
 • Askerlik Durumu: Yapıldı
 • Firmanın Tercih Ettiği Sektörler : Kozmetik, İLAÇ SANAYİ, İlaç Üretim  ve Satışı