Kariyer, İş bulmanın en kolay yolu, www.kariyerzirvesi.com
 
kariyer-logo
İŞ ALANLARI
ŞEHİR   
ANAHTAR KELİME
DEPARTMAN
SEKTÖR

Ana Sayfa - Tüm İlanlar - HUMAN KAPİTAL İNSAN KAYNAKLARI VE DAN.HİZ.LTD.ŞTİ Firması İş İlanları      

 

HUMAN KAPİTAL İNSAN KAYNAKLARI VE DAN.HİZ.LTD.ŞTİ

 KALİTE KONTROL MÜDÜRÜ (İLAÇ)
(20190615KKK)
İlan Tarihi Şehir Ülke Personel Sayısı
09.09.2019 00:15:00 İstanbul, Tekirdağ , / Türkiye 1


 ARANAN NİTELİKLER

 
İlaç sektöründe faaliyet gösteren, kurumsal müşteri firmamızın fabrikasında istihdam edilmek üzere ‘’KALİTE KONTROL MÜDÜRÜ‘’ aranmaktadır.

 • Üniversitelerin Kimya Mühendisliği, Kimya veya Eczacılık veya ilgili bölümlerinden mezun olmak
 • İyi derecede İngilizce bilen
 • MS Word ve Excel programlarını iyi düzeyde kullanabilen, 
 • Tercihen ERP, SAP QM, Q-Mex Doküman Yönetim Sistemi bilen
 • En az 10 yıl ilaç sektöründe kalite kontrol ve laboratuvar uygulamalarının yönetiminde tecrübeli
 • GMP uygulamalarına çok iyi seviyede hâkim olmak
 • Pozisyondan Beklentiler: Kalite kontrol süreçlerinin, kimya ve mikrobiyoloji laboratuvarlarının yönetilmesi,
 • SOP, prosedür yazılması, QMEX Doküman Yönetim Sistemi veya farklı dosyalama sistemleri konusunda tecrübeli,
 • GMP uygulamalarına çok iyi düzeyde hâkim,
 • Tercihen Euro GMP süreçlerinde bulunmuş
 • Yönetsel yetkinliğe sahip, ilişkilerin yönetimden deneyimli, analitik, iş konusunda takipçi, raporlama yönü güçlü olmak  
 • Askerlik görevini tamamlamış olmak (erkek adaylar için)
Tüm adayların İstanbul Avr. (Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Halkalı, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Başakşehir, Bahçelievler, Silivri bölgeleri), Tekirdağ bölgesinde ikamet etmesi veya edebilecek durumda olması gerekmektedir.
 
İŞ TANIMI:

1.    Üretilmesine karar verilen ürünler için Farmakolojik Ar-Ge Müdürlüğü ile işbirliği ve koordinasyon kurarak, başlangıç maddelerinin kabulünden bitmiş ürünün yaşam döngüsü sonuna kadarki tüm süreçteki kritik kontrol noktalarının; uygulanacak proses ve kalite kontrollerinin, numune alma yöntemlerinin, analitik teknolojilerin, kabul ve ret kriterlerinin belirlenmesine yardımcı olmak.
2.    Test metotlarının validasyonunu yapmak / yaptırmak.
3.    Yapılacak kontrollerle ilgili prosedürlerin, protokollerin ve standart çalışma talimatlarının hazırlanmasında aktif görev almak.
4.    Kontrollerin amaca uygun ve eksiksiz yapılabilmesi için gerekli ekipman, cihaz, donanım, araç-gereç, materyal ve diğer kaynakları belirlemek, zamanında tedarik edilmesini, kurulumunu, validasyon, kalifikasyon ve kalibrasyonunun yapılmasını ve kullanıma hazır bulundurulmasını sağlamak.
5.    Kendisine bağlı personelin görev bölümüne göre, kalite kontrol ekipman, cihaz, donanım, araç-gereç ve materyallerinin doğru ve etkin kullanılması; numune alma, test, analiz, kontrol, inceleme ve değerlendirme işlemlerinin ilgili prosedürlere, protokollere ve standart çalışma talimatlarına uygun olarak, doğru ve eksiksiz yapılması; gerekli kayıtların tutulması, şahit numunelerin alınması ve korunması konularında eğitilmesini sağlamak; bu eğitimlerde eğitici olarak aktif görev almak.
6.    Fabrikaya gelen başlangıç maddeleri ve ambalaj malzemesinin spesifikasyonlara uygunluğunu kontrol ettirmek; rapor edilen kontrol, test ve analiz sonuçlarına göre kabul veya red kararı vermek; kabul edilen materyalin referans numunelerinin alınmasını ve öngörülen süre boyunca saklanmasını sağlamak.
7.    Yeni seri için getirilen başlangıç maddeleri, ambalaj malzemesi, etiket ve diğer materyalin doğruluğunu ve uygunluğunu prosedürlere uygun olarak kontrol ettirmek.
8.    Ürünün ruhsat dosyası gereklilikleri uyarınca üretilmesini güvence altına almak için, üretim süreci boyunca, belirlenen aşamalar ve kritik kontrol noktalarında, başlangıç maddeleri, yarı mamul, bulk ve bitmiş üründe yapılması öngörülen fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kontrol, örnekleme, test, analiz, inceleme ve değerlendirmelerin yapılmasını, bulguların spesifikasyonlarla karşılaştırılmasını, gerekli kayıtların tutulmasını ve uygun veya uygun değil raporu oluşturulmasını sağlamak.
9.    Spesifikasyonlarda belirtilen tolerans sınırlarını aşan sapma veya uygunsuzluk saptandığında derhal müdahale edilmesini, gerekiyorsa üretimin durdurulmasını sağlamak; kontrol sonuçlarını incelemek; sapma nedenlerini araştırmak, gerekli gördüğü ilave kontrol, test ve analizleri yaptırmak, sorunun çözülmesi için düzeltici ve önleyici aksiyon almak; alınan önlemlerin etkililiğini izlemek, raporlamak.
10.Müşteri şikâyetlerini ve / veya hatalı ürün bildirimlerini değerlendirmek; şikâyetlerin haklılığını, olası hataların türlerini, nedenlerini ve kaynaklarını kalite risk yönetimi yaklaşımıyla araştırmak; Farmakolojik Ar-Ge, Üretim ve Kalite Güvence departmanları ile işbirliği ve koordinasyon kurarak hataların tekrarlanmaması için köklü önlem almak / alınmasına yardımcı olmak.
11.Acil durum ve ürün geri çekme operasyonlarının ilgili yasal düzenlemelere uygun yürütülmesini sağlamak amacıyla koordinasyonun sağlanmasına katkıda bulunmak; red ve imha işlemleri için gerekli çalışmaların yapılmasına yardımcı olmak.
12.Yıllık ürün değerlendirmelerine katılmak; trendleri incelemek; olumsuz eğilimleri düzeltici ve önleyici, olumlu trendleri geliştirici önlemlerin alınmasına yardımcı olmak.
13.İyi laboratuvar uygulamaları kapsamında, yöntem, sistem, cihaz ve ekipmanların doğruluğunu, öngörülen şartlara uygunluğunu güvence altına almak ve istikrarlı biçimde sürdürmek için, periyodik bakım, kalibrasyon, rekalifikasyon ve validasyon planlarını hazırlatmak, incelemek, onaylamak; uygulamaların plana uygun olarak yürütülmesini, gerekli kayıtların tutulmasını sağlamak.
14.Tedarikçilerden gelen malzemelerin spesifikasyonlara uygunluğunun ve kalitede istikrarın sağlanması için tedarikçinin kalite kontrol sorumluluklarını belirlemek, kalite sözleşmesinin yapılmasını sağlamak.
15.Kalite kontrol, test ve analiz sonuçları ve bulgular ile ilgili ham veriler dahil kayıtların, yürürlükteki yasalara, yönetmeliklere, güncel Euro GMP ve TİTCK İİU ve İLU gerekliliklerine, referans alınan diğer ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak ve ruhsat dosyası gereklilikleri uyarınca, zamanında, doğru ve eksiksiz tutulmasını, ilgili bilgi ve belgelerin öngörülen süre ve koşullara uygun olarak arşivlenmesini ve korunmasını sağlamak; denetimlerde hazır bulundurmak.

Başvurular gizli olarak yürütülecek ve geri bildirimde bulunulacaktır.
 
Human Kapital Türkiye İş Kurumu'nun 22.06.2010 tarih ve 228 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir. İş arayanlardan ücret alınması yasaktır. 

Daha önce www.kariyerzirvesi.com  da oluşturulmuş bir Cv´niz varsa Kullanıcı Adı ve Şifrenizle ilana başvuruda bulunabilirsiniz.

Henüz Üye olmadıysanız Üyelik için  Tıklayın

 BU İLANI ARKADAŞINA GÖNDER

BU İLANA BAŞVURU YAPIN

Kullanıcı Adı:  

Parola:   

Evet  Hayır

 

 


Hakkımızda | Bie Ulaşın | Gizlilik Prensibi | Kullanım Şartları

 

Copyright © 2005 kariyerzirvesi.com 


MERKEZ: HUMAN KAPİTAL İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi;Türkiye İş Kurumu'nun 28.06.2019 tarih 228 numaralı izin belgesi ile faaliyet gösteren özel istihdam bürosudur.4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu kanunu gereğince, iş arayanlardan her ne ad altında olursa olsun menfaat temin edilemez. İş arayanlardan ücret alınması yasaktır. İzin belgesi Çalışma ve İş Kurumu Tekirdağ İl Müdürlüğü’nce düzenlenmiştir. Çalışma ve İş Kurumu Tekirdağ İl Müdürlüğü: Yavuz Mah. Hükümet Cad. No:173 Köprübaşı Mevki TEKİRDAĞ. 0 282) 260 20 26 -42

İSTANBUL ŞUBESİ: www.kariyerzirvesi.com ve HUMAN KAPİTAL İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi 228-1 numaralı İstanbul Şubesi Çalışma ve İş Kurumu İstanbul Beyoğlu Hizmet Merkezi’nden tescil işlemi yaptırmış olup 05/07/2019 tarihinden itibaren aracılık faaliyeti göstermektedir. İş arayanlardan ücret alınması yasaktır.Çalışma ve İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü Beyoğlu Hizmet Merkezi: Gümüşsuyu Mahallesi Selime Hatun Camii Sokak Abisa İş Merkezi C Blok Numara: 3 Fındıklı / Beyoğlu / İstanbul: 0 212 243 76 12