Aday Üyelik Hizmet Sözleşmesi

İş Arayan / Aday Hizmet Sözleşmesi

I. Sözleşme ve Hizmetlerimiz:
Kariyerzirvesi.com’da Özgeçmiş Yükle, Linkedin veya facebook bilgileri ile üye ol  veya benzeri ifadeleri tıklayarak, kaydolarak, erişimde bulunarak veya hizmetlerimizi kullanarak Human Kapital İnsan Kaynakları ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketinin markası olan Kariyerzirvesi.com ile hukuki olarak bağlayıcı iş bu hizmet sözleşmesini akdetmiş olursunuz. Kişisel verilerinizin işlenmesi ile ilgili haklarınız için sitemizin ana sayfasında ‘’Veri Politikamız’’ linkinde yer alan ‘’Aday / İş Arayan Aydınlatma Metni’’ okuyunuz. Hizmetlerimizin kullanımı Çerezler Politikamıza tabidir. Eğer bu sözleşmeyi kabul etmiyorsanız, üyelik oluşturmayınız ve sisteme erişmeyiniz. 

İşbu Sözleşme, www.kariyerzirvesi.com  ve  Mobil uygulama üzerinde yer alan platform aracılığı ile verilen istihdama yönelik hizmetler ile Platform içinde yapılan veri toplama ve Platform dışında yapılan araştırma ve pazarlama aktiviteleri de dahil olmak üzere bu sözleşme altında sunulduğu ifade edilen diğer tüm hizmetler için geçerlidir. Hizmetlerimizde iş arayan kayıtlı kullanıcıları "Aday/iş arayan", çalışan arayan kayıtlı kullanıcıları ise "Firma / İşveren veya Müşteri" olarak adlandırılır. İşbu Sözleşme platforma üye olan Adaylar / iş arayanlar için geçerlidir.

II. Platform Kullanımına İlişkin Hükümler:

a.)    Aday/İş arayan üyeliği kapsamında Aday / İş Arayan Üyelik formunda verdiği ve platformda paylaştığı özgeçmiş dahil tüm bilgilerden yararlanarak Kariyerzirvesi.com kendisi için üyelik işlemleri ve özgeçmiş oluşturmasına peşinen izin vermektedir. Üyelik bilgi girişi ve özgeçmişteki bilgilerle ilgili olarak ortaya çıkabilecek her türlü hukuki, cezai ve/veya idari sorumluluk bizzat aday/iş arayana aittir.

b.)    Aday/iş arayan, platformda yer alan özgeçmişinde normal ve/veya özel nitelikli kişisel verilerini ‘’ CV`mi KİMLER GÖRSÜN’’ seçeneğinden  ‘’Sadece ilanına başvurduğum firmalar görsün’’ veya ‘’Tüm Kariyerzirvesi.com firmaları görsün’’ seçeneklerinden birini seçebilir. Bu seçeneklerden biri seçilmediğinde özgeçmişiniz hiçbir şekilde siteye üye firmalar tarafından görüntülenemez.   

c.)    Parola / Email unuttum linkinden giriş yaparak, e-posta adresini unuttum seçeneğini seçtiğinizde sistemdeki adınız, soyadınız ve doğum tarihinizle eşleştiğinde sistemdeki e-posta adresini göstermektedir.  

d.)    Aday/iş arayan, Platformda özgeçmişinde normal ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinizle  ilgili firmalara engel koyabilirsiniz. Engel koymadığınızda tüm sorumluluğun iş arayan / adaya ve  özgeçmişi görüntüleyen ve/veya kaydeden firmalara geçtiğini, Kariyerzirvesi.com ‘un aday tarafından engel konulmamış firmalar tarafından elde edilen bilgilerle ilgili herhangi bir yükümlülüğü ve/veya müdahale hakkı olmadığını peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

e.)    Herhangi bir tarihte Aday, CV sini göremeyecek firmalara engel koymadığı firma tarafından elde edilmiş ve/veya firma tarafından kaydedilmiş normal ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin silinmesini, yok edilmesini ve/veya anonim hale getirilmesini isterse bu talebini direkt olarak söz konusu firmaya iletecektir. Kariyerzirvesi.com’un bu hususlarda sorumluluğu, yükümlülüğü olmadığını peşinen kabul etmektedir.

f.)     Aday, Platformda yer alan özgeçmişlerinde her zaman güncelleme yapabilmektedir. Aday, özgeçmişlerinde güncelleme yaptığı anda, güncelleme sonrası ve öncesi yapılmış tüm iş ilanı başvurularında İşveren Müşteri tarafından en son güncellemelerin görüleceğini peşinen kabul eder.

g.)    Aday, İşveren Müşterinin ilanına yaptığı başvuruyu dilediği zaman geri çekebilir. 

h.)    Aday, Platformda yer alan "Tüm firmalar özgeçmişimi görebilir" seçmiş ise  özgeçmişinde kendi belirlediği kişisel verilerini ve/veya özel nitelikli kişisel verilerini platformda ilan yayınlayan veya ilan yayınlamayan platforma üye işveren temsilcileri özgeçmiş havuzu filtrelemelerinde özgeçmişinizi görüntüleyebilir ve verilerinizi işleyebilir, bu şekilde kişisel ve nitelikli kişisel verilerinize ulaşılmasında Kariyerzirvesi.com’un herhangi bir sorumluluğu, yükümlülüğü bulunmadığını peşinen kabul etmektedir.  

i.)      Aday, özgeçmişine video ekleyebilmektedir. Aday, özgeçmişine video eklerse, eklediği video kaydının ve video kaydı ile ilettiği tüm normal ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin iş ilanlarına başvuru yaptığı firmalar ve özgeçmiş havuzunda inceleme yapan firmalar (eğer aday özgeçmişinizi tüm firmaların görüntülenmesine açmış ise) tarafından görüntüleneceği peşinen kabul etmektedir.  

j.)      Aday, Kariyerzirvesi.com mobil uygulamasını kullandığı takdirde IP, Device ID, kullandığı operatör bilgisi, cihaz bilgisi (versiyon-model) Kariyerzirvesi.com`a aktarılmakta ve söz konusu bilgiler Kariyerzirvesi.com tarafından kaydedilmektedir. Aday, mobil uygulamayı kullanmaya başladığı anda işbu durumu peşinen kabul etmektedir. Bu bilgilerin alınma amacı; mobil uygulamada yaşanan teknik sorunlarda müdahale edebilmek ve sorunun kaynağını anlayabilmektir.

k.)    Platformda verilen linkler takip edilerek aday tarafından herhangi bir bilgi girişi yapıldığında, bu bilgilerin içeriği, doğruluğu, gizliliği ve/veya korunması ile ilgili olarak Kariyerzirvesi.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

l.)      Kariyerzirvesi.com, özgeçmiş formunda aday tarafından verilen bilgiler ile varsa Aday tarafından Platforma yerleştirilen özgeçmişindeki bilgilerin doğruluğunu araştırma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Verilen bilgilerin doğruluğundan bizzat aday sorumludur.

m.)  Platformda yer alan iş ilanlarına başvuruda bulunan adaya, ilanı yayınlayan firma ve/veya kişiler tarafından Kariyerzirvesi.com mülakat daveti ara yüzünden gönderilebilmektedir. Aday, söz konusu daveti paneldeki ‘’Mülakatlar’’ linkinden takip edebilir. Aday söz konusu davete mazeretsiz katılmama durumunda ilgili işveren firma o adayı firma yönetim panelinde kara listeye alabilir.

n.)    Aday, Platformda yayınlanan herhangi bir ilana başvurduktan sonra aktarılan normal ve/veya özel nitelikli kişisel verileri ile ilgili her türlü sorumluluğun ilan sahibi İşveren Müşteri`ye geçtiğini, Kariyerzirvesi.com’un ilana başvuru ile aktarılan bilgilerle ilgili herhangi bir yükümlülüğü ve/veya müdahale hakkı olmadığını peşinen kabul etmektedir.

o.)    Aday, Platformda ‘’Tüm Kariyerzirvesi.com firmaları’’ özgeçmişimi görsün seçeneğini seçmesi halinde, işveren panelinde siteye üye işverenlerin özgeçmiş havuzundan ulaştığı adayların, işverene aktarılan normal ve/veya özel nitelikli kişisel verileri ile ilgili her türlü sorumluluğun ilan sahibi İşveren Müşteri`ye geçtiğini, Kariyerzirvesi.com’un ilana başvuru ile aktarılan bilgilerle ilgili herhangi bir yükümlülüğü ve/veya müdahale hakkı olmadığını peşinen kabul etmektedir.

p.)    Aday, herhangi bir tarihte başvurduğu ilan ile ilan sahibi İşveren Müşteriye aktarılan normal ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin silinmesini, yok edilmesini ve/veya anonim hale getirilmesini isterse bu talebini direkt olarak ilan sahibi firmaya iletmesi gerekir. Aday, Kariyerzirvesi.com’un bu hususlarda sorumluluğu, yükümlülüğü olmadığını peşinen kabul eder.

III. İş Arayan /Adaylarla Kurulacak İletişim:
Kariyerzirvesi.com’un aday tarafından Platforma kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen e-posta adresi üzerinden kullanıcıya iletişim, yeniliklerle ilgili bildirim ve diğer amaçlarla ulaşma hakkı bulunmaktadır. Aday işbu Sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir bildirimi olmadığı sürece Kariyerzirvesi.com’un kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir. Aday, Üyelik bilgilerim linkinden ‘’E-posta bildirim ayarlarından’’ ilgili seçeneğin onay işaretini kaldırabilirsiniz. 

IV. İş Arayan / Adayların Yasal Yükümlülükleri:
Kariyerzirvesi.com platformunu kullanan adayların ahlak ve iyi niyet kurallarına ve yasal mevzuata uygun hareket etmeleri önem arz etmektedir.  Platformu kullanan tüm iş arayan adayların aşağıda yükümlülüklerinden birini veya bir kaçını ihlal etmesi halinde  Kariyerzirvesi.com, üçüncü kişiler nezdinde herhangi bir zarara uğradığında, bu zararı size rücu edebilir veya zararın karşılanması için hukuki işlem ve eylemlerde bulunabilir, gerektiğinde sizi bilgilendirmek kaydıyla hesabınızı askıya alabilir veya kapatabilir. 

a.)    Platformda özgeçmişinizde yer alan tüm kişisel verileriniz doğru ve güncel olmalıdır. Kariyerzirvesi.com gerektiğinde özgeçmişinizde yer alan kişisel verilerinizin doğruluğunu teyit etmek için e-posta veya telefon üzerinden size ulaşabilir. Özgeçmişlerinizde yer alan verilerin doğruluğunu teyit etme yükümlüğünüz bulunmaktadır.

b.)    Üyelikle ilgili güçlü ve güvenli bir şifre seçmeyi, şifrenizi güvende ve gizli tutmayı, kullanıcı adı ve şifrenizin güvenliği sizin sorumluluğunuzda olup, sisteme giriş bilgilerinizin ele geçirilmesi veya elinizde olmayan sistemsel sebepler dışında hesabınız ile ilgili yapılan her türlü eylemden sorumlusunuz.

c.)    Özgeçmişiniz dahil platformda girdiğiniz bilgiler; yanıltıcı veya yanlış olamaz, çalıştığınız eski firmalar dahil herhangi bir üçüncü kişiyi kötüleyici, kişilerin temel hak ve özgürlüklerini ihlal edebilecek veya haksız rekabete yol açan beyanlar içeremez.

d.)    Platformda ve özgeçmişinizde ilgisiz üçüncü kişilerin, özel nitelikli kişisel verilerine yer veremezsiniz.

e.)    Varsa tüzel veya gerçek kişilerle aranızdaki gizliliğe dair anlaşmaları ihlal edemezsiniz.

f.)     Platformda, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında suç sayılabilecek hakaret, iftira, tehdit vb. nitelikteki içeriklere yer veremezsiniz.

g.)    Platformda yasalara aykırı veya suç teşkil eden eylemleri, organizasyonları destekleyen veya teşvik eden içeriklere yer veremezsiniz.

h.)    Ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı olabilecek hile, kandırma, şaşırtma, haksız kazanç elde etme vb  nedenlerle birden fazla hesap veya taklit hesap açamazsınız, hesabınızı kısmen veya tamamen devir edemez ve satışa koyamazsınız.

i.)      Platformda üçüncü kişilerin marka ve telif hakkı gibi fikri mülkiyet haklarını ihlal edecek nitelikte içeriklere yer veremezsiniz.

j.)      Referans olarak gösterdiğiniz kişilerin rızasını aldığınızı, aksi yöndeki tüm iddiaların muhatabının ve sorumluluğunun size ait olduğunuzu kabul ve taahhüt etmektesiniz. 

İletişim Bilgileri:

www.kariyerzirvesi.com 
HUMAN KAPİTAL İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SAN.TİC.LT.ŞTİ.
Nisbetiye Mahallesi Gazi Güçnar Sokak No:4 /2 Beşiktaş, İstanbul 

Kazımiye Mah. Aşık Veysel Sok, Doğan Apt. No:22 Kat 1 D 5 Çorlu-Tekirdağ
E-posta:destek@kariyerzirvesi.com 
Tel : +90 (212) 853 63 32  
Tel  : +90 (282) 654 28 05   

mantar bariyer